Zvezda bolja od Liverpoola, Juventus doživio poraz od Manchester Uniteda

Kakva sedmica za ljubitelje nogometa. Nevjerovatni rezultati a još nevjerovatnija iznenađenja.
Prije nego što počnem samu priču o večerašnjem spektaklu, ne mogu a da ne spomenem iznenađenje koje je priredila Crvena Zvezda protiv Liverpoola.

Smatram da će iznenađenje koje je priredila Crvena Zvezda ostati zapamćeno kao najveće ne samo ove sedmice već i najveće iznenađenje grupne faze Lige Prvaka ove godine. Gdje je Crvena Zvezda na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu dočekala ljutiti Liverpool i uspjela da ih savlada rezulatom 2:0. Da, dobro ste pročitali. A oba gola za domaći tim Crvenu Zvezdu postigao je Milan Pavkov već u 22 i 29 minutu prvog poluvremena.  Čitavo drugo poluvrijeme domaći igrači su pokušali da se odbrane i sačuvaju rezultat i ostvarenu prednost. Dok su igrači Liverpoola svim snagama pokušavali da postignu pogodak sa nevjerovatnim posjedom  lopte od 75%, ali do pogodka nije došlo. Te je Crvena Zvezda ostvarila pobjedu nad engleskim velikanom Liverpoolom.

Ali iznenađenjima nikad kraja. Iako ne tako veliko iznenađenje kao ranije navedeno. Manchester United je uspio savladati domaći tim iz Torina fudbalski klub Juventus sa rezultatom 1 : 2.

Prvo poluvrijeme ove utakmice nije se isticalo ni po čemu bitnom osim odlične šanse koju je stvorio Samir Kedhira kada je pucao iz prve ali je samo uzdrmao lijevu stativu. Na poluvrijeme se otišlo sa neriješenim rezultatom bez pogadaka. U 50′ minutu drugog poluvremena Paulo Dybala je imao izvanrednu priliku da postigne pogodak ali je pogodio samo prečku. Prva promjena na utakmici stiže u 65′ minutu kada Cristiano Ronaldo postiže pogodak za vodstvo domaćeg tima od 1 : 0.  Od samog početka drugog poluvremena Juventus je preuzeo incijativu te Miralem Pjanić dolazi čak tri puta u šansu da postigne go, ali nije imao sreće čak ni jednom. Iako je izgledalo kao da je sve gotovo u 85′ minuti Juan Manuel Mata postiže pogodak za izjednačenje iz slobodnog udarca. Minuta je 90’ta te Leonardo Bonucci  nažalost postiže autogol nakon ubačene lopte, što dovodi Manchester United u veliko vodstvo i velika tri boda na Allianz Stadium-u u Torinu.

A možemo izdvojiti još jednu anegdotu gdje je poslije završetka utakmice Jose Mourinho provocirao navijače Juventusa kao što prikazuje slika ove objave…

Da je sve moguće toga smo svjesni. A postoji i jedna izreka u nogometu. Kako kažu “Lopta je okrugla“.